Datownik – nieodłączny element w biurze

 

Specyfika pracy biurowej sprawia, że jej wykonywanie jest niemożliwe lub przynajmniej bardzo utrudnione, jeżeli pracownikowi brakuje kilku niezbędnych narzędzi. Artykuły biurowe, bez których nie możemy się obejść, to m.in. długopisy, papier do drukarki oraz segregatory, a także sprawne datowniki.

Więcej niż pieczątka

Z datowników korzystamy zawsze wtedy, gdy musimy potwierdzić datę wpłynięcia dokumentu, udzielenia pisemnej odpowiedzi np. na zgłoszoną reklamację lub poświadczyć odbiór gotówki. Stemplujemy nimi korespondencję firmową, kwitek potwierdzający przyjęcie dostawy towaru oraz dokumentację przekazaną do obiegu wewnętrznego w obrębie kilku wydziałów. Z datownika korzystają zarówno sekretarki oraz pracownicy obsługujący przyjmowanie towaru, jak i urzędnicy. Wszystkim ułatwia pracę, pozwalając w jednoznaczny i czytelny sposób zaznaczyć datę oraz – w razie potrzeby – również krótki komunikat tj.: anulowano, zapłacono, pilne czy oryginał. Kupując artykuły biurowe upewnijmy się więc, czy nasz datownik jest nadal sprawny i nie wymaga naprawy lub wymiany na nowszy model.

Który datownik wybrać?

Wybór datowników jest artykuły biurowezadziwiająco duży jak na funkcję tego urządzenia. Producenci oferują m.in. datowniki, które stemplują jednokolorowe, dwukolorowe lub wielobarwne cyfry. Warto podkreślić, że oprócz daty niektóre urządzenia wybijają także niewielkie logo firmy lub znak charakterystyczny dla realizowanego projektu. Oznaczone w ten sposób dokumenty nie tylko prezentują się bardziej profesjonalnie, ale również ułatwiają nam pracę, pozwalając szybko zakwalifikować daną kartkę do odpowiedniej kategorii. Aby skorzystać z możliwości personalizacji, poszukajmy urządzeń wyposażonych w specjalną płytkę tekstową. Przydatnych opcji związanych z obsługą datowników jest znacznie więcej. Możemy na przykład zaopatrzyć się w datowniki różniące się od siebie sposobem zapisu stemplowanej daty, a nawet takie, które pozwalają dostosować kolor oraz styl czcionki do naszych potrzeb. Artykuły biurowe służące do stemplowania daty różnią się też konstrukcją – mogą mieć lekką oprawę szkieletową lub bardziej masywną formę. Jeżeli zależy nam na trwałości urządzenia oraz czytelności odbicia, rozważmy zakup wytrzymałych datowników samotuszujących.

 

Choć datowniki są używane w biurze nawet po kilkadziesiąt razy dziennie, to ich ważną rolę dostrzegamy dopiero wtedy, gdy się zagubią lub uszkodzą. Warto więc inwestować w najbardziej wytrzymałe modele tych urządzeń, aby nagła awaria niespodziewanie nie utrudniła nam pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.