Poczta kurierska czy zwykła? Na co się zdecydować?

Placówki Poczty Polskiej są zlokalizowane w całym kraju. Najczęściej kojarzą się z długimi kolejkami do okienka, szczególnie w terminach płatności rachunków. Wiele osób, najczęściej ze starszego pokolenia, nie dysponuje dostępem do Internetu, by dokonywać przelewów z domu. Poza tym siła przyzwyczajenia jest potęgą – rachunki płaci się na poczcie i basta! Każdy ma prawo do swoich przyzwyczajeń i życia po swojemu. Tylko niektórzy, w tych kolejkach, denerwują się, gdy chcą wysłać ważną przesyłkę. Może nie warto tracić cierpliwość i czas i skorzystać z poczty kurierskiej?

Kurier czy listonosz?

Niby nie ma różnicy, bo jeden i drugi przyniesie paczkę albo listy. Jednak żaden listonosz nie odbierze od nas, z domu czy biura, paczki, którą chcemy wysłać. Za to przez Internet lub telefonicznie możemy zamówić kuriera, który zajmie się wysyłką. Gdy to my jesteśmy odbiorcami, a nie ma nas w domu, w chwili przyjazdu listonosza, po powrocie, w skrzynce na listy znajdziemy awizo i nie uda nam się uniknąć spaceru do urzędu pocztowego po przesyłkę. Poczta kurierska działa inaczej. Kurier telefoniczne zawiadomi nas o nadejściu paczki czy listu, uzgodni dogodną dla nas godzinę odbioru, a jeśli mimo to nie zastanie nas w domu, to ponowi próbę doręczenia następnego dnia.

Poczta kurierska budzi zaufanie

Najlepszym tego dowodem jest fakt, że jeśli otrzymaliśmy amerykańską wizę, to wprost z ambasady dokument przywiezie nam jedna z firm kurierskich. Także inne dokumenty międzynarodowe, zarówno w wersji papierowej, co dyskietki lub inne nośniki, może nam dostarczyć kurier. Ważne dokumenty z zagranicy możemy sprowadzić za pośrednictwem poczty kurierskiej, w ramach usługi „import express”, także na nasz, odbiorcy koszt. Firma kurierska za nas dopełni formalności transportowych i celnych.

Każdy, kto brał udział w rekrutacji na studia, w oddalonym od domu mieście, wie, że w pewnym momencie trzeba dostarczyć na uczelnię oryginały różnych dokumentów. Podróż do odległego miasta, tylko po to, by w sekretariacie złożyć na przykład świadectwo dojrzałości, jest i czasochłonne i kosztowne. Łatwiej będzie zlecić dopełnienie formalności poczcie kurierskiej.

Korzystanie z pośrednictwa kuriera to nie tylko wygoda i poczucie bezpieczeństwa, ale także dbałość o domowy budżet, a firmy kurierskie nieustannie tworzą nowe usługi, dostosowując się do potrzeb i oczekiwań klientów. Jeśli możemy sobie ułatwić życie, to dlaczego tego nie zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.