Jakie są rodzaje notesów?

Druk notesów zaczyna nas interesować zwykle dopiero wtedy, gdy zbliża się termin targów lub jubileuszu firmy i w związku z tym pojawia się potrzeba rozdania klientom oraz partnerom biznesowym efektownych gadżetów. Nie czekajmy jednak do deadline’u i już teraz sprawdźmy, jakie rodzaje notesów są obecnie dostępne na rynku.

Notesy proste, ukośne czy magnetyczne?

Wybór rodzaju notesów reklamowych powinien uwzględniać wielkość naszego budżetu oraz specyfikę działań, które zamierzamy podjąć. Jeżeli wybieramy się na targi i zależy nam na tym, by niewielkim kosztem dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów, zamówmy druk notesów prostych. Ich cena jest niska, a wygląd na tyle estetyczny, że uczestnicy targów chętnie sięgną po ten praktyczny gadżet. A jeżeli zapragną z niego skorzystać, to za każdym razem, gdy zapiszą swoje notatki, przypomną sobie o naszej firmie dzięki widocznemu logotypowi.

Ciekawą alternatywę stanowią notesy ukośne, których kartki są z jednej strony ścięte pod odpowiednim kątem, dzięki czemu nadruk zaczyna przypominać trójwymiarowy obraz. Kolorowe grafiki lub logo firmy pozostaną widoczne aż do momentu wyrwania ostatniej kartki, a atrakcyjny kształt notesu sprawi, że klienci będą chętnie z niego korzystać. Taki notes to idealny prezent dla stałych kontrahentów.

Inną grupę gadżetów stanowią notesy magnetyczne, które świetnie sprawdzają się w przypadku firm z branży spożywczej, ponieważ mogą pełnić rolę listy zakupowej przyczepianej do drzwi od lodówki. Logo ulubionego produktu lub marketu sprawi, że posiadacz takiego gadżetu będzie zawsze pamiętał o zaopatrzeniu się w brakujący przysmak lub wybraniu się na zakupy do sklepu, którego nazwa widnieje na kolorowych kartkach.

Kostki reklamowe kontra minipaletki

Zdaniem niektórych marketingowców do najbardziej skutecznych gadżetów reklamowych należą notesy w formie kostek reklamowych. Każdy z nich zawiera po kilkaset do nawet tysiąca kartek, które służą do notowania krótkich komunikatów – na przykład informacji o ważnym telefonie od klienta do kolegi z pracy. Taką karteczkę z logo firmy możemy wyrwać i zostawić w widocznym miejscu lub przykleić do biurka innego pracownika. Co istotne, kolorowy nadruk jest też widoczny na każdym boku bloczka, a więc przypomina o kontakcie z firmą zarówno posiadaczowi notesu, jak i wszystkim osobom, które otrzymają od niego zapisaną kartkę.

Hitem tego sezonu jest natomiast druk notesów przypominających minipaletki, które w rzeczywistości są kostkami reklamowymi przyklejonymi do miniaturowych palet z drewna. Wyróżniają się one atrakcyjnym i oryginalnym wyglądem, a ponadto mają te same zalety, co bloczki z kartkami do tworzenia krótkich notatek. Jeżeli więc zależy nam na tym, by przykuć wzrok potencjalnych klientów, a później regularnie przypominać im o istnieniu naszej firmy, postawmy na druk notesów imitujących minipaletki.

Rodzajów notesów jest o wiele więcej, lecz ich opisanie to temat na cały cykl artykułów. Warto więc samemu śledzić nowości w tej kategorii, a w międzyczasie korzystać ze sprawdzonych rozwiązań adekwatnych do okoliczności, w których zamierzamy dystrybuować notesy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.