Czy terminal płatniczy do dobra inwestycja


Czy terminal płatniczy to kolejny koszt dla działalności gospodarczej? Warto się jednak zastanowić nad wdrożeniem tego rozwiązania w swojej firmie. Oto dlaczego.

 

Ogólnie o terminalu

Terminale POS (ang. Point of Sale) to urządzenia służące do kontaktu z bankiem w sytuacji, gdy klient chce dokonać zapłaty kartą za dany towar lub usługę. Prościej mówiąc, klient płaci kartą, a pieniądze po pewnym czasie lądują bezpiecznie u nas na koncie.

Terminale mobilne (przenośne)

Zostały one wyposażone w baterię, dzięki czemu można podejść do klienta np. w restauracji lub wykorzystać go w taksówce. Idealnie się sprawdzają w miejscach sezonowych, gdyż korzystają z łączności GPRS za sprawą umiejscowionej w środku karty SIM i mogą działać wszędzie tam, gdzie jest zasięg.

 

Terminale stacjonarne

Są najczęściej wybieranPOS Terminal with credit card isolated on a white backgroundym rodzajem terminala POS i najbardziej popularne w sklepach stacjonarnych. Od terminali mobilnych różnią się jedynie tym, że nie są przenośne.

 

Kiedy warto posiadać terminal

Należy sobie zadać pytanie: „Czy stać mnie na to, aby nie posiadać terminala płatniczego w swoim sklepie?”

Obecnie trudno nie znaleźć miejsca, gdzie na drzwiach nie wita nas naklejka VISA, MasterCard czy  informacja, że w środku znajduje się terminal płatniczy neoTU lub podobny.

Ostatnie statystki mówią, że prawie 60% posiadaczy kart (debetowych i kredytowych) rezygnuje z gotówki i woli dokonać opłaty  kartą. To rodzi dużą szansę na zysk dla firm dających klientowi taką opcję, a  jednocześnie buduje straty dla przedsiębiorstw unikających wdrożenia tego rozwiązania z różnych powodów.

 

Posiadanie terminala to same korzyści:

  • W kasie znajduje się mniej gotówki, a więc mniejsza zachęta na rabunek.
  • Mniejsze opłaty za konwój gotówki do banku.
  • Z powodu zwiększonej popularności na płatności zbliżeniowe klient mniej czasu spędza w kolejce.
  • Terminale płatnicze umożliwiają wdrożenie programu punktów lojalnościowych działających jako reklama naszego biznesu.

 

Zalet posiadania terminala płatniczego jest zdecydowanie więcej, niż wad.  Od nas tylko zależy, czy jesteśmy gotowi zainwestować, aby zarobić na rosnącym trendzie płatności bezgotówkowych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.